site stats

Sprawdzian Z Angielskiego Klasa 8 Unit 1 Repetytorium


Sprawdzian Z Angielskiego Klasa 8 Unit 1 Repetytorium

Ten artykuł pomoże Ci zrozumieć, czego możesz spodziewać się na Sprawdzianie z Angielskiego klasa 8 Unit 1 Repetytorium. Repetytorium to rodzaj książki lub materiału, który powtarza i utrwala wiedzę z poprzednich lat. Unit 1 to pierwszy rozdział lub temat w tym repetytorium.

Na tym sprawdzianie prawdopodobnie znajdą się zadania związane z materiałem, który przerobiliście do tej pory w ósmej klasie, skupiając się na tematach z pierwszego rozdziału repetytorium. Zwykle obejmuje to podstawowe zagadnienia językowe, które były ważne w poprzednich latach nauki.

Co może się pojawić na sprawdzianie?

1. Słownictwo (Vocabulary):

Będziesz musiał znać i rozumieć słowa związane z tematami z Unit 1. Mogą to być:

Test sprawdzający z geografii kl. 8 - Azja i Afryka (Nowa Era) - Studocu
Test sprawdzający z geografii kl. 8 - Azja i Afryka (Nowa Era) - Studocu
  • Opisywanie ludzi i miejsc: Przymiotniki opisujące wygląd, charakter, cechy miejsc. Na przykład: tall, friendly, beautiful, interesting.
  • Życie codzienne: Czynności, które wykonujemy każdego dnia. Na przykład: wake up, have breakfast, go to school, watch TV.
  • Szkoła: Przedmioty szkolne, czynności związane ze szkołą. Na przykład: math, history, homework, learn.

Przykład zadania: Uzupełnij zdania odpowiednimi słowami z ramki.

2. Gramatyka (Grammar):

Sprawdzian będzie testował Twoją znajomość podstawowych struktur gramatycznych. W ósmej klasie często powtarza się i utrwala czasy, które były omawiane wcześniej. Mogą to być:

Sprawdzian z angielskiego - Klasa 5 - Unit 2 Test - Studocu
Sprawdzian z angielskiego - Klasa 5 - Unit 2 Test - Studocu
  • Czas Present Simple i Present Continuous: Do opisywania nawyków, faktów (Present Simple) i czynności dziejących się teraz (Present Continuous). Na przykład: I always drink tea. She is reading a book now.
  • Czas Past Simple: Do opisywania czynności zakończonych w przeszłości. Na przykład: They visited the museum yesterday.
  • Przedimki (Articles): a, an, the. Na przykład: a dog, an apple, the sun.
  • Liczba mnoga rzeczowników (Plurals): Na przykład: cat - cats, child - children.

Przykład zadania: Wybierz poprawną formę czasownika.

3. Czytanie ze zrozumieniem (Reading Comprehension):

Dostaniesz krótki tekst (np. e-mail, opis, opowiadanie) i pytania do niego. Musisz przeczytać tekst i odpowiedzieć na pytania, bazując na informacjach zawartych w tekście. Zwracaj uwagę na szczegóły i główne przesłanie tekstu.

8 klasa unit 9 … | Free Interactive Worksheets | 5815862
8 klasa unit 9 … | Free Interactive Worksheets | 5815862

Przykład zadania: Przeczytaj e-mail i zaznacz, czy zdania są prawdziwe (True) czy fałszywe (False).

4. Pisanie (Writing):

Może pojawić się zadanie polegające na napisaniu krótkiego tekstu. Tematyka będzie powiązana z Unit 1. Mogą to być:

Brainy kl4 Unit Test 6 A - Sprawdzian - Photocopiable Brainy klasa 4
Brainy kl4 Unit Test 6 A - Sprawdzian - Photocopiable Brainy klasa 4
  • Opis przyjaciela: Podanie jego cech wyglądu i charakteru.
  • Opis swojego dnia: Co robiłeś lub co robisz.
  • Krótki e-mail lub wiadomość do kolegi/koleżanki.

Pamiętaj o poprawnym użyciu słownictwa i gramatyki, które ćwiczyłeś.

Jak się przygotować?

Dokładnie przejrzyj materiał z Unit 1 w swoim repetytorium. Powtórz słówka, ćwicz gramatykę i przeczytaj teksty. Rozwiązuj ćwiczenia, które są w repetytorium. Im więcej ćwiczysz, tym pewniej poczujesz się na sprawdzianie.

Test Repetytori… | Free Interactive Worksheets | 6222126 Test unit 1- Kl… | Free Interactive Worksheets | 4521109

You might also like →