site stats

Jastrzębie Zdrój Plan Lekcji 2018 2019 Sp


Jastrzębie Zdrój Plan Lekcji 2018 2019 Sp

Pamiętacie Plan Lekcji 2018/2019 w Jastrzębiu Zdroju? Może wydaje się tylko wspomnieniem, kartką papieru odłożoną na półkę czasu. Ale spójrzmy na to inaczej, głębiej. Nie chodzi tylko o godziny i przedmioty, ale o pewien krajobraz, który kształtował nas jako młodych ludzi, o mozaikę doświadczeń, które składały się na naszą edukacyjną podróż.

Każda lekcja, każda zmiana, każda pauza – to była cegiełka w budowaniu naszej wiedzy, ale przede wszystkim, naszego charakteru. Zastanówmy się, co naprawdę kryło się w tamtym harmonogramie. Czy to tylko informacja o tym, kiedy iść na matematykę, czy może zaproszenie do świata liczb, logiki i nieskończonych możliwości rozwiązywania problemów? A może historia nie była tylko datami i bitwami, ale lekcją o ludzkiej naturze, o błędach i triumfach, które kształtują świat?

Pamiętam, jak z trudem wchodziłem w poniedziałkowy poranek, a potem z ulgą w piątek obserwowałem zachód słońca. Ale nawet te trudne momenty uczyły mnie dyscypliny i wytrwałości. Uczyły, że wysiłek jest często niezbędny, by osiągnąć cel. I że satysfakcja z pokonania trudności jest tym większa, im większy był wysiłek.

Ten plan lekcji, to więcej niż tylko rozkład zajęć. To odzwierciedlenie pewnej filozofii edukacji, która – mam nadzieję – zaszczepiła w nas ciekawość świata. Ciekawość, która nie gaśnie wraz z dzwonkiem na koniec lekcji, ale która pcha nas do poszukiwań, do zadawania pytań, do kwestionowania tego, co wydaje się oczywiste. Czy zadawaliśmy pytania na lekcjach? Czy mieliśmy odwagę wyrażać swoje zdanie, nawet jeśli było inne od zdania nauczyciela, od zdania większości? To są pytania, które warto sobie zadać, by ocenić, czy wykorzystaliśmy ten czas w pełni.

Lekcje poza podręcznikiem

Nie zapominajmy o lekcjach, które odbywały się poza podręcznikiem, poza ławkami. O rozmowach z przyjaciółmi na przerwach, o wspólnych projektach, o sporach i zgodach. To wszystko kształtowało nasze relacje, uczyło empatii, kompromisu i współpracy. Czy potrafimy słuchać innych? Czy jesteśmy otwarci na inne punkty widzenia? Czy szanujemy różnice? To są umiejętności, które są równie ważne, a może nawet ważniejsze, niż wzory matematyczne czy daty historyczne.

Plan lekcji klasy VI -VII SP – Szkoła Podstawowa w Łasinie
Plan lekcji klasy VI -VII SP – Szkoła Podstawowa w Łasinie

Jastrzębie Zdrój, jako miasto, też było naszą klasą. Parki, ulice, place – wszystko to dawało nam przestrzeń do eksploracji, do poznawania historii i kultury naszego regionu. Czy korzystaliśmy z tej możliwości? Czy byliśmy ciekawi tego, co nas otacza? Czy braliśmy udział w lokalnych wydarzeniach, angażowaliśmy się w życie społeczności?

Plan lekcji to także lekcja o organizacji czasu, o planowaniu i priorytetyzacji. Uczył nas, jak zarządzać swoimi obowiązkami, jak łączyć naukę z innymi zajęciami. Czy potrafimy efektywnie planować swój dzień, swój tydzień, swoje życie? Czy umiemy wyznaczać sobie cele i konsekwentnie do nich dążyć?

Plany lekcji/wychowawstwa | Szkoła Podstawowa nr 25 w Olsztynie
Plany lekcji/wychowawstwa | Szkoła Podstawowa nr 25 w Olsztynie

Pokora i Perseverance

Kluczem do prawdziwego rozwoju jest pokora. Pokora wobec wiedzy, świadomość tego, jak wiele jeszcze nie wiemy. Pokora wobec innych, szacunek dla ich wiedzy i doświadczeń. Pokora, która pozwala nam uczyć się od każdego, niezależnie od jego wieku, wykształcenia czy statusu społecznego. Czy umiemy przyznać się do błędu? Czy jesteśmy gotowi uczyć się na błędach swoich i innych?

I wreszcie, wytrwałość. Nauka to nie sprint, to maraton. Czasami jest łatwiej, czasami trudniej. Czasami mamy ochotę się poddać. Ale ważne jest, by nie tracić z oczu celu, by konsekwentnie dążyć do jego realizacji. By nie zrażać się porażkami, ale traktować je jako cenne lekcje, które pomagają nam stać się lepszymi. Czy mamy w sobie siłę, by pokonywać przeszkody, by nie rezygnować z marzeń?

Plan lekcji - klasa 1 2018/2019 | Prywatna Szkoła Podstawowa 114
Plan lekcji - klasa 1 2018/2019 | Prywatna Szkoła Podstawowa 114

Ten plan lekcji 2018/2019, z perspektywy czasu, wydaje się być tylko małym fragmentem naszej przeszłości. Ale w rzeczywistości, to ważna lekcja o życiu. Lekcja o tym, jak wykorzystywać czas, jak uczyć się, jak rozwijać, jak stawać się lepszym człowiekiem. Pamiętajmy o tym, idąc dalej przez życie. Niech ta lekcja będzie inspiracją do ciągłego rozwoju, do poszukiwania wiedzy, do dążenia do doskonałości. I niech ta ciekawość, pokora i wytrwałość towarzyszą nam na każdym kroku.

Niech ten plan lekcji będzie dla nas symbolem możliwości, symbolem potencjału, który w nas drzemie. Symbolem tego, że każdy dzień, każda lekcja, każda chwila, to szansa na rozwój, na zdobycie wiedzy, na stanie się lepszym człowiekiem. Wykorzystajmy tę szansę. Nie zmarnujmy jej.

Plan lekcji na rok szkolny 2018/19 » Szkoła Podstawowa nr 2 Nowy plan lekcji | SP 2 Andrychów Plan lekcji | Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Chwarstnicy Plan lekcji klasy IV-V SP – Szkoła Podstawowa w Łasinie Sp 4 Dzialdowo Plan Lekcji

You might also like →